wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od należytego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów model ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz